Bezglutenowy chleb białkowy | This-1

Mając w swoim bliskim otoczeniu osobę, która cierpi na silną celiakię, zwracam dużą uwagę na każde pieczywo bezglutenowe dostępne na naszym rynku. Tym razem miałam przyjemność przetestować  chleby proteinowe ze sklepu THIS-1. Poniżej przedstawię Ci kilka zdań na temat tego rodzaju pieczywa.

Chleb białkowy ma na celu dostarczyć do organizmu jak największą porcję białka. Tradycyjne pieczywo dostarcza organizmowi w głównej mierze węglowodany, natomiast pieczywo proteinowe dostarcza w głównej mierze dużą ilość białka.
Pieczywo proteinowe jest idealne dla osób, które chcą stosować dietę nisko węglowodanową, ponieważ składa się głównie z białka i tłuszczy. Dzięki czemu po spożyciu odczuwamy sytość przez dłuższy czas.

Wysoka zawartość błonnika, wynikająca z dodatku nasion i ziaren pozytywnie wpływa na układ trawienny- dlatego warto sięgać po produkty z dużą zawartością błonnika pokarmowego.

 

 

Z doświadczenia wiem, jak trudno jest dostarczyć odpowiednią ilość białka, która jest zalecana do codziennego spożycia. Dla osób, które mają z tym problem chleb proteinowy, sprawdzi się idealnie. Nie tylko nasyci, ale dostarczy większą dawkę białka i dodatkowo błonnika, który usprawni pracę jelit.

Chleby bezglutenowe THIS-1 zawierają w składzie niewielką ilość cukru (poniżej 0,1 g), ponadto niższa zawartość węglowodanów w przypadku tego pieczywa zastąpiona białkami i tłuszczami obniża poziom cukru we krwi. Dodatkowo zawierają dużą ilość mikro i makroelementów odżywczych.

Wartości odżywcze tego pieczywa sprawiają, że chleb bez węglowodanów jest idealny do stosowania jako w przypadku diety o niskiej zawartości węglowodanów. Polecany jest dla cukrzyków, osób na diecie keto oraz osób z nietolerancją glutenu.

Poza samymi wartościami odżywczymi tego chleba zwróćmy również uwagę na jego kaloryczność. Chleb tradycyjny w 100 g zawiera ok. 260 kcal, natomiast chleb białkowy posiada ich ok. 160 kcal.

 

 

 

Chleby proteinowe THIS-1 mają zwartą konsystencję, nie kruszą się i nie rozpadają.  Są wilgotne i zapewniają sytość na długi czas. A co najważniejsze chleby te są bardzo smaczne, co nie zawsze jest oczywiste w przypadku pieczywa bezglutenowego.

W ofercie sklepu znajdziemy 3 rodzaje pieczywa proteinowego bezglutenowego, są to: chleb z siemienia lnianego, chleb włoski oraz chleb słonecznikowy.

 

 

Podsumowując, jest to pyszna alternatywa dla zwykłego pieczywa. Ciężko sobie wyobrazić jadłospis bez pieczywa i bez szybkiej kanapki. Warto rozważyć wprowadzenie do swojej diety chleba białkowego, który dostarczy nam dodatkowo więcej wartości odżywczych.

Wartości i składniki tego pieczywa przemawiają za tym, aby po nie sięgnąć.

Print Friendly, PDF & Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ania

Ania

Zostaw komentarz

O mnie

Chcę Cię powitać w moim świecie!

Nazywam się Ania Zyśk, jestem autorką profilu na Instagramie o nazwie @jedz.pysznie oraz autorką książki kulinarnej „Jedz pysznie i chudnij”.

Popularne

Obserwuj mnie

Pomocnik kuchenny

Poniżej zamieszczam krótki pomocnik, który ułatwi ci gotowanie.

Pojemność miar:

  • 1 szklanka – 250 ml/250 g
  • 1 płaska łyżka – 15 ml/15 g
  • 1 płaska łyżeczka – 5 ml/5 g
  • 1 kostka masła – 200 g
  • 1 jajko – 50 g
  • 1 g drożdży suszonych – 2 g drożdży świeżych
  • szczypta – ilość, jaką uda się wziąć pomiędzy kciuk i palec wskazujący
  • 1 łyżka – 15 ml – 3 łyżeczki
  • 16 łyżek – 1 szklanka
  • 4 łyżki – 1⁄4 szklanki

Moja książka

Mój e-book