Stopień trudności: średni

Przygotowałam dla Was cudowną bezę Pavlovą z lekkim kremem z resztek. Baza z wierzchu jest chrupiąca a w środku miękka jak chmurka.

Nie podzielę się z Wami dokładnymi proporcjami na krem, bo wykonywałam go z resztek. Ale znajdziecie w nim dużo ricotty, troszkę śmietanki oraz mascarpone i białą czekoladę.

 

Składniki:

  • 5 białek
  • 250 g drobnego cukru
  • 1 łyżka soku z cytryny 

 

Przygotowanie:

Białka ubijam na sztywną pianę, stopniowo dodając cukier- łyżka po łyżce aż cały cukier się rozpuści. Sprawdzam, czy cukier się rozpuścił — rozcierając masę pomiędzy palcami, jeśli nie czuję drobinek cukru — beza jest dobrze ubita. Na sam koniec dodaję sok z cytryny, chwilę mieszam, aż się połączy. Na papierze do pieczenia rysuję okrąg o średnicy 20 cm, papier przewracam na druga stronę i na powstały okrąg wykładam bezę. Za pomocą łyżki brzegi bezy unoszę do góry, a w środku robię zagłębienie na krem. Bezę suszę w piekarniku na środkowej półce, w 120 stopniach grzanie góra-dół przez 30 minut. Następnie zmniejszam temperaturę do 100 stopni i suszę przez 3 godziny. Nie otwieram w trakcie piekarnika. Gdy beza się upiecze, uchylam piekarnik i studzę bezę w piekarniku. Gotową bezą powinna być biała.

 

———

Czas przygotowania: 20 min
Czas pieczenia: 3 h 30 min
Całkowity czas: 3 h 50 min

Print Friendly, PDF & Email
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ania

Ania

Zostaw komentarz

O mnie

Chcę Cię powitać w moim świecie!

Nazywam się Ania Zyśk, jestem autorką profilu na Instagramie o nazwie @jedz.pysznie oraz autorką książki kulinarnej „Jedz pysznie i chudnij”.

Popularne

Obserwuj mnie

Pomocnik kuchenny

Poniżej zamieszczam krótki pomocnik, który ułatwi ci gotowanie.

Pojemność miar:

  • 1 szklanka – 250 ml/250 g
  • 1 płaska łyżka – 15 ml/15 g
  • 1 płaska łyżeczka – 5 ml/5 g
  • 1 kostka masła – 200 g
  • 1 jajko – 50 g
  • 1 g drożdży suszonych – 2 g drożdży świeżych
  • szczypta – ilość, jaką uda się wziąć pomiędzy kciuk i palec wskazujący
  • 1 łyżka – 15 ml – 3 łyżeczki
  • 16 łyżek – 1 szklanka
  • 4 łyżki – 1⁄4 szklanki

Moja książka

Mój e-book